Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΠόρταλΠόρταλ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Πώς σας φαίνεται το forum μας?
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΣαβ Δεκ 26, 2009 11:22 pm από Grim Reaper
Πείτε μας …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 18
εν αρχή ειν τα λαμόγια....
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΚυρ Μαρ 09, 2008 6:31 pm από radiki
βασικά …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 0
Ψηφοφορία
Πώς σας φαίνεται το forum μας?
 Τέλειο!
 Αρκετά καλό!
 Μέτριο...
 Δεν με τρελένει...
 Χάλια...
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Για να βλέπουμε την ώρα
Πειρατής Μαυρογένης
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Κορυφαίοι συγγραφείς
Grim Reaper
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
hionath1980
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
radiki
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
MiK3
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
jomag
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
KatRina
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
Hax
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
vkanta
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
ntiplamogio
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
anelehtos
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_lcapΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Voting_barΤζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Vote_rcap 
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 224
Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η n0grravt

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 2409 θέματα σε 1423 θέματα
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 106, στις Τετ Δεκ 23, 2009 2:35 am
The Lamogia On Facebook!
Πρόσφατα Θέματα
» Τεχνική Υποστήριξη:)
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΔευ Απρ 20, 2015 4:08 pm από AggelosSap

» Ερώτηση παγίδα
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΤρι Μαρ 31, 2015 8:51 pm από AggelosSap

» Αστεία βίντεο 2014
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΤρι Μαρ 31, 2015 8:48 pm από AggelosSap

» Αγαπημένες σειρές
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20, 2015 5:04 pm από AggelosSap

» Θα τρώγατε σε ένα εστατόριο- τουαλέτα;
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 2:13 pm από hionath1980

» Video games που αντί χειριστηρίου, παίζονται... κατουρώντας!
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 2:03 pm από hionath1980

» 62 μαθητές "βλέπουν" ufo να προσγειώνεται στο σχολείο τους!
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 11:05 am από hionath1980

» Άγνωστο ιπτάμενο αντικείμενο κατά τη διάρκεια αεροπορικών επιδείξεων!
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 10:54 am από hionath1980

» Τι είναι το λευκό ιπτάμενο αντικείμενο που καταγράφηκε δίπλα σε πολιτικό αεροσκάφος;
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 10:51 am από hionath1980

» Τι είναι το άγνωστο αντικείμενο που εντοπίστηκε κοντά στον Ήλιο!
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 10:45 am από hionath1980

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Λέξεις Κλειδιά
destinator

 

 Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Grim Reaper
Αρχιλαμόγιο
Αρχιλαμόγιο
Grim Reaper


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 878
Ηλικία : 40
Τόπος : Θεσσαλονίκη City!!!
Ασχολίες : Αυτό... Εκείνο... Το άλλο...
Registration date : 16/03/2008

Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό   Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό Icon_minitimeΤρι Απρ 20, 2010 11:28 pm

Δεν έφτανε το ΔΝΤ και η Ε.Ε. αλλά η κυβέρνηση έχει έναν ακόμα πονοκέφαλο… την Τζούλια Αλεξανδράτου που στέλνει επιστολή διαμαρτυρίας για τα όσα είπε εναντίον της ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Δ. Παπαδημούλης.

Να τη γράφει, η Τζούλια στην επιστολή της:

«Αξιότιμοι κύριοι,

Βιώνοντας κι εγώ, όπως όλοι οι Έλληνες τις δραματικές εξελίξεις με την κατάσταση της ελληνικής οικονομίας, αλλά και τις αγωνιώδεις προσπάθειές σας για την καλύτερη δυνατή στήριξη και επίλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίζουμε από την Ε.Ε., αλλά και το ΔΝΤ, έκπληκτη παρακολούθησα την ομιλία ενώπιον του ελληνικού κοινοβουλίου του βουλευτή του Σύριζα, κου Δ. Παπαδημούλη.

Ο κ. Παπαδημούλης με τον οποίο ουδέποτε είχα προσωπική ή με οποιοδήποτε τρόπο επαφή, από το βήμα της Βουλής των Ελλήνων αναφέρθηκε στο όνομά μου με χαρακτηρισμούς απαξιωτικούς και προσβλητικούς για μένα ως άνθρωπο όσο και ως επαγγελματία.

Προφανώς ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ ελλείψει πολιτικού λόγου και επιχειρημάτων, επιδιώκοντας μόνο τον εντυπωσιασμό και την αναμετάδοση του ανύπαρκτου πολιτικά λόγου του από τα ΜΜΕ, χρησιμοποίησε το όνομά μου με υβριστικό τρόπο, χρησιμοποιώντας τη βουλευτική του ασυλία για μια αήθη και άνανδρη επίθεση σε βάρος ενός απροστάτευτου στη συγκεκριμένη περίπτωση πολίτη, διασύροντάς με από τον ύψιστο και ανώτερο ναό της δημοκρατίας, το κοινοβούλιο.

Δίχως καμία αιτία και κανένα επιχείρημα, πέρα από υβριστικούς χαρακτηρισμούς του, ο κ. Παπαδημούλης υποστήριξε ενώπιον της ολομέλειας του κοινοβουλίου ότι φοροδιαφεύγω και εξαπατώ το ελληνικό κράτος, τη στιγμή μάλιστα που υπόκειμαι διαρκώς σε αλλεπάλληλους ελέγχους από τα αρμόδια όργανα της πολιτείας, δίχως να έχει προκύψει από την πλευρά μου η παραμικρή παρατυπία. Κι όλα αυτά τη στιγμή που εγώ εκτίθεμαι, εξαιτίας του επαγγέλματός μου ως καταξιωμένη καλλιτέχνης, καθημερινά στα ΜΜΕ και προσπαθώ να αποτελέσω παράδειγμα για την οικονομική στήριξη της χώρας μας, καταβάλλοντας μέχρι κεραίας και με διαφάνεια κάθε ευρώ που μου αναλογεί από φόρους και υποχρεώσεις

Την ίδια στιγμή προσωπικά αμφιβάλλω αν ο κ. Παπαδημούλης λειτουργεί με την ίδια διαφάνεια απέναντι στο ελληνικό δημόσιο. Αμφιβάλλω αν ο κ. Παπαδημούλης τη στιγμή που με υβρίζει και με κατηγορεί αβάσιμα, δεν έχει εμπλακεί σε κάποια από τις πολλές υποθέσεις διαφθοράς και σκανδάλων για τα οποία βοά ο πολιτικός κόσμος της χώρας και ταλανίζουν εδώ και χρόνια την ελληνική οικονομία

Αμφιβάλλω αν ο κ. Παπαδημούλης δεν έχει χαρτοφυλάκιο μετοχών σε «off shore» εταιρίες, δεν έχει χρηματιστεί, δεν έχει «λαδωθεί», δεν έχει συμμετάσχει σε κάθε λογής ρεμούλες και δεν έχει υποκύψει σε πιέσεις οικονομικά ισχυρών με αντάλλαγμα φυσικά το χρήμα.

Επειδή ο κ. Παπαδημούλης καλύπτεται δυστυχώς από τη βουλευτική ασυλία, η κίνησή μου να στραφώ νομικά εναντίον του, μετά την ανήθικη επίθεση που μου εξαπέλυσε και μάλιστα μέσα από το κοινοβούλιο, ήταν καθαρά συμβολική. Όμως μέσω της παρούσης επιστολής, εκτιμώ ότι κάνω κάτι άκρως ουσιαστικό. Ασκώ το δικαίωμα που μου δίνει το σύνταγμα της Ελλάδας να απευθυνθώ σ'Α εσάς, τους ανώτερους θεσμούς του κοινοβουλευτικού μας συστήματος και να σας ζητήσω να με προστατεύσετε από τον κ. Παπαδημούλη και τους ομοίους του που προσβάλλουν το κύρος του ελληνικού κοινοβουλίου.

Ως πολίτης της χώρας στην οποία γεννήθηκε η δημοκρατία, πιστεύω ότι θα σκύψετε με ενδιαφέρον και στοργή στην περίπτωση της κατάφορης προσβολής και αδικίας σε βάρος μου και θα με περιβάλλετε με αγάπη, προστατεύοντάς με παράλληλα και ως επαγγελματία που προσπαθώ καθημερινά να προάγω την τέχνη, αλλά και να βοηθήσω αυτή τη δύσκολη στιγμή την Ελλάδα μας, καταβάλλοντας μέχρι κεραίας τις οικονομικές μου υποχρεώσεις, εργαζόμενη σκληρά πολλές φορές και νύχτα κάτω από αντίξοες συνθήκες

Στην προσπάθειά σας αυτή να βγούμε από την οικονομική κρίση, διατίθεμαι να συμμετέχω με οποιοδήποτε τρόπο καθώς έρχομαι σε επαφή με τους νέους και τις νέες της χώρας μας αποτελώντας για τους περισσότερους «είδωλο». Κι επειδή ακριβώς είμαι άκρως ευαισθητοποιημένη και θέλω να προσφέρω στην κοινωνία, όχι μόνο δείγματα της καλλιτεχνικής μου φύσης αλλά και του κοινωνικού μου έργου, δε σας κρύβω ότι σκέπτομαι πλέον σοβαρά να εισέλθω ενεργά στο χώρο της πολιτικής, καθώς δεν είναι λίγοι εκείνοι που σε κάθε μου εμφάνιση με προτρέπουν να συμμετέχω στις επόμενες βουλευτικές εκλογές, ως εκπρόσωπο της νέας γενιάς της πατρίδας μας.

Μετά τιμής

Τζούλια Αλεξανδράτου»
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/optimus_prime_83
 
Τζούλια Αλεξανδράτου: Η επιστολή στον πρωθυπουργό
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΓENIKH ΣΥΖΗΤΗΣΗ :: Γενική Συζήτηση-
Μετάβαση σε: