Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΠόρταλΠόρταλ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Πώς σας φαίνεται το forum μας?
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΣαβ Δεκ 26, 2009 11:22 pm από Grim Reaper
Πείτε μας …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 18
εν αρχή ειν τα λαμόγια....
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΚυρ Μαρ 09, 2008 6:31 pm από radiki
βασικά …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 0
Ψηφοφορία
Πώς σας φαίνεται το forum μας?
 Τέλειο!
 Αρκετά καλό!
 Μέτριο...
 Δεν με τρελένει...
 Χάλια...
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Για να βλέπουμε την ώρα
Πειρατής Μαυρογένης
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Κορυφαίοι συγγραφείς
Grim Reaper
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
hionath1980
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
radiki
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
MiK3
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
jomag
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
KatRina
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
Hax
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
vkanta
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
ntiplamogio
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
anelehtos
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_lcapΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Voting_barΗ "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Vote_rcap 
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 224
Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η n0grravt

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 2409 θέματα σε 1423 θέματα
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 106, στις Τετ Δεκ 23, 2009 2:35 am
The Lamogia On Facebook!
Πρόσφατα Θέματα
» Τεχνική Υποστήριξη:)
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΔευ Απρ 20, 2015 4:08 pm από AggelosSap

» Ερώτηση παγίδα
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΤρι Μαρ 31, 2015 8:51 pm από AggelosSap

» Αστεία βίντεο 2014
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΤρι Μαρ 31, 2015 8:48 pm από AggelosSap

» Αγαπημένες σειρές
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 20, 2015 5:04 pm από AggelosSap

» Θα τρώγατε σε ένα εστατόριο- τουαλέτα;
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 2:13 pm από hionath1980

» Video games που αντί χειριστηρίου, παίζονται... κατουρώντας!
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 2:03 pm από hionath1980

» 62 μαθητές "βλέπουν" ufo να προσγειώνεται στο σχολείο τους!
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 11:05 am από hionath1980

» Άγνωστο ιπτάμενο αντικείμενο κατά τη διάρκεια αεροπορικών επιδείξεων!
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 10:54 am από hionath1980

» Τι είναι το λευκό ιπτάμενο αντικείμενο που καταγράφηκε δίπλα σε πολιτικό αεροσκάφος;
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 10:51 am από hionath1980

» Τι είναι το άγνωστο αντικείμενο που εντοπίστηκε κοντά στον Ήλιο!
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 10:45 am από hionath1980

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Λέξεις Κλειδιά
destinator

 

 Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά....

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hionath1980
Λαμογιοσυντονιστής
Λαμογιοσυντονιστής
hionath1980


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 628
Ηλικία : 43
Τόπος : Thessaloniki
Ασχολίες : pc games,cinema,taxidia
Χιούμορ : Μπολικο!
Registration date : 21/03/2008

Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά....   Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2010 11:48 pm

Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά.... Fadasma1_161290122

Κατά τη διάρκεια της εκπομπής "Οι Πύλες του Ανεξήγητου" το Σάββατο 19 Ιουνίου, παρουσιάστηκε ένα θέμα που υ έκανε μεγάλη εντύπωση, για έναν κυρίως λόγο: οι αυτόπτες μάρτυρες, ήταν πολλοί στον αριθμό και νέοι στην ηλικία!

Σύμφωνα με τις περιγραφές, στους πρόποδες της Πάρνηθας, στην περιοχή της Χασιάς, δεκάδες κάτοικοι συναντούν μία παράξενη λευκοντυμένη γυναίκα! Μία λευκή οπτασία που μοιάζει με νύφη, περιφέρεται στους δρόμους αλλά και σε δύσβατες περιοχές, αναστατώνοντας τους περαστικούς.

Στο σημείο που συνήθως εμφανίζεται η γυναίκα, έχουν συμβεί τα τελευταία χρόνια, δεκάδες θανατηφόρα ατυχήματα. Αν και όλοι λένε ότι πρόκειται για μία δύσκολη στροφή, με περιορισμένη ορατότητα, εντούτοις δεν μπορούν να εξηγήσουν γιατί έχει σημειωθεί κατακόρυφη αύξηση των δυστυχημάτων!

"Μήπως η "λευκή οπτασία" εμφανίζεται ξαφνικά στη μέση του δρόμου, κάνοντας τους οδηγούς να χάνουν τον έλεγχο των οχημάτων τους;", αναρωτιούνται;

Η συγκλονιστική αφήγηση του πατέρα που έχασε το γιο του...

Στο στούντιο, βρέθηκε κι ένας πατέρας που έχασε το γιο του σε τροχαίο, σε εκείνο ακριβώς το σημείο.

"Μία εβδομάδα πριν το συμβάν, ήταν σούρουπο και περπατούσαμε με το γιο μου στον δρόμο, όταν είδαμε μπροστά μας μία γυναίκα ντυμένη μέ ένα μακρύ άσπρο φόρεμα από δαντέλα, που θύμιζε νυφικό! Η εμφάνισή της ήταν τόσο περίεργη που μας κίνησε την προσοχή. Πέρασε δίπλα μας σαν να μην μας είδε, με κατεύθυνση ένα ανηφορικό απομονωμένο δρόμο, που οδηγεί σε αδιέξοδο.

"Πού πάτε από εδώ;", τη ρώτησα. "Δεν βγάζει πουθενά!", αλλά εκείνη συνέχισε το δρόμο της. "Ξέρω που πάω! Εδώ μένω", απάντησε χαμολόφωνα και χάθηκε μέσα στα χωράφια.

Ανησύχησα γιατί ήταν σκοτάδι και φώναξα στον γιο μου "Δημήτρη, πιάσε από το αυτοκίνητο έναν φακό να φωτίσουμε γιατί πάει προς τον γκρεμό!", αλλά η γυναίκα είχε ήδη εξαφανιστεί!

Μία εβδομάδα αργότερα, λίγο πιο κάτω ο Δημήτρης μου έχασε τη ζωή του σε ένα τροχαίο που κανείς εμπειρογνώμονας δεν μπόρεσε να εξηγήσει! Δεν μου βγαίνεια από το μυαλό, ότι αυτή η γυναίκα έπαιξε κάποιον ρόλο! Δεν ξέρω αν φταίει ότι άκουσε το όνομά του ή ήταν σύμπτωση, αλλά πιστεύω ότι η παρουσία της ήταν αυτή που έκανε το γιο μου να βγει από τον δρόμο του!".

Αντιλαμβάνεστε ότι η αφήγηση του πατέρα, μας συγκλόνισε όλους, ενώ η ατμόσφαιρα φορτίστηκε ακόμη περισσότερο όταν τον ρώτησα αν ξαναείδε εκείνη την γυναίκα, μετα΄το ατύχημα.

"Οχι! Δεν την έχω ξανασυνατήσει", απάντησε. "Θέλω πολύ να τη δω και να την ρωτήσω τι είναι αυτό που τη βασανίζει και δεν μπορεί να ηρεμήσει! Γιατί τριγυρνάει εκεί, τι γυρεύει, πώς μπορούμε να τη βοηθήσουμε...", πρόσθεσε!

Eίχε απεγνωσμένα ανάγκη να δώσει μία εξήγηση για τον θανάτο του παιδιού του! Και ποιός από εμάς μπορεί να τον κρίνει ή να τον κατηγορήσει γι αυτό, όσο "παραάλογη", όσο "αλλόκοτη" κι αν ακουστεί ή όποια εξήγηση...

Εδώ όμως, μπαίνει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ... Γιατί οι μαρτυρίες που μιλούν για "λευκοντυμένη οπτασία", δεν είναι περιορίζονται σε αυτήν του πατέρα που έχασε το γιο του! Δεκάδες άνθρωποι, νέοι σε ηλικία, μας μίλησαν για την παρουσία της "περίεργης νύφης" στην περιοχή της Χασιάς.

διαβάστε αναλυτικά στο pyles.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η "λευκή οπτασία" στη Χασιά. Ερωτηματικά....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ, ΜΥΣΤΗΡΙΑ, X-Files (Καλώς ήρθατε στον κόσμο του ανεξήγητου...) :: Ανεξήγητα Φαινόμενα-
Μετάβαση σε: